Strona internetowa jest niezbędna dla każdej organizacji niezależnie od jej wielkości. Musi być dobrze zaprojektowany i spełniać wymagania organizacji. Opracowanie strony internetowej jest wymagająca praca, i trzeba zaznaczyć kilka pól, aby utworzyć stronę internetową z powodzeniem. Jeśli tworzysz stronę internetową, musisz zapewnić, że kodowanie i projektowanie są bez zarzutu. Poza tym, istnieje kilka innych rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę. Oto lista list kontrolnych rozwoju stron internetowych, które ułatwią Ci pracę.

Dziesięć istotnych rzeczy na liście kontrolnej rozwoju stron internetowych

Zdobądź nazwę domeny

Uzyskanie nazwy domeny powinno być priorytetem w tworzeniu strony internetowej. Z każdą organizacją skupiającą się na obecności cyfrowej, nazwy domen są w dużym zapotrzebowaniu. Musisz zdecydować się na kilka nazw domen i poszukać ich dostępności. Czasami domena, którą wymieniasz na krótką listę, może być na wysokim poziomie, a ty musisz zapłacić za to więcej pieniędzy. Tak więc, uzyskać nazwę domeny pierwszy, a następnie można przejść do kolejnych etapów rozwoju.

Stwórz projekt

Zanim zbudujesz dom, potrzebujesz projektu, podobnie zanim zaczniesz rozwijać stronę internetową, musisz stworzyć projekt. Wiąże się on z tym, ile stron powinno się tam znaleźć, jakie rzeczy musisz zawrzeć i jak powinien wyglądać układ strony. Ułatwia to pracę i możesz zacząć pisać kody zgodnie z projektem. Jeśli nie jesteś ekspertem w projektowaniu, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta stron internetowych. Mogą one pomóc w dokonaniu Twoja strona wygląda profesjonalnie zgodnie z wymogiem. Tak więc, projekt powinien być na szczycie listy kontrolnej rozwoju sieci.

Wybierz odpowiedni język programowania

Rozwój sieci to złożony proces, a wymagania każdej organizacji są inne. Niektóre strony są proste i mogą wymagać tylko HTML, CSS i JavaScript. Jednak niektóre strony muszą przechowywać dużą ilość danych. W takich przypadkach trzeba użyć zaawansowanych języków programowania, takich jak Java, C++, Node-JS, Python itp. Tak więc, wybór odpowiedniego języka programowania jest kolejnym kluczowym czynnikiem w Twojej liście kontrolnej tworzenia stron internetowych.

Bezbłędne kodowanie

Kody są budulcem strony internetowej i nadają jej kształt. Musisz napisać dużo kodu, aby rozwinąć stronę internetową. Musisz zapewnić, że nie ma żadnych błędów w kodach. Jeśli popełnisz błędy podczas pisania kodów, strona nie będzie wyglądać profesjonalnie. Ponadto, jeśli jest zbyt wiele błędów, strona może nie działać. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, kiedy skończysz pisać kody dla każdej strony. Pomoże Ci to naprawić błędy natychmiast, a Ty nie będziesz musiał przechodzić przez kłopoty z usuwaniem wielu błędów na końcu.

Bezpieczeństwo strony internetowej

Bezpieczeństwo strony internetowej jest kolejnym kluczowym czynnikiem na liście kontrolnej tworzenia stron internetowych. Incydenty cyberataków stały się częste i wiele organizacji boryka się z tym problemem. Cyberprzestępcy szukają podatnych na ataki stron internetowych, aby przeprowadzić je. Mogą wykraść osobiste i wrażliwe dane odwiedzających, które zaszkodzą biznesowi i reputacji organizacji. Co więcej, Google daje słaby ranking stronom internetowym z wadami bezpieczeństwa. Jednak można zwiększyć bezpieczeństwo za pomocą niskiej ceny lub najtańszego certyfikatu SSL, ponieważ nie ma potrzeby płacić więcej. Wielu dostawców SSL oferuje duże zniżki na pożądane certyfikaty SSL. Pomaga on w szyfrowaniu danych i zapobiega atakom Man-in-the-Middle. Dane wprowadzane na stronie są szyfrowane i tylko serwer strony może je odszyfrować.

Optymalizacja dla wyszukiwarek (SEO)

Tworzysz stronę internetową, aby zaistnieć w sieci i dotrzeć do większej liczby osób. Search Engine Optimization pomaga w dotarciu do większej liczby osób, dlatego musisz uwzględnić ją w liście kontrolnej tworzenia stron internetowych. Jeśli jesteś w biznesie ecommerce, twoja strona jest najbardziej krytyczną częścią tego. Jeśli chcesz dotrzeć do większej liczby osób, musisz zapewnić, że strona jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Jak to zrobić? Możesz skorzystać z pomocy specjalisty SEO, aby upewnić się, że treść na Twojej stronie jest zoptymalizowana dla wyszukiwarek, a ludzie mogą łatwo znaleźć Twoją stronę, gdy szukają słów kluczowych związanych z Twoimi produktami lub usługami.

Hosting i przechowywanie stron internetowych

Jest to kolejny istotny czynnik w liście kontrolnej rozwoju sieci. Kiedy jesteś w rozwoju strony internetowej, trzeba wybrać hosting planu według wielkości witryny, uptime, bezpieczeństwo i kilka innych czynników. Ponadto, technologia używana w rozwoju strony internetowej odgrywa również rolę w wyborze planu hostingowego. Należy upewnić się, że Twój plan hostingowy powinien pozwolić na technologię, której używasz do rozwijania strony internetowej.

Prędkość ładowania

Szybkość ładowania witryny jest kolejnym istotnym elementem Web Development Checklists. Musiałeś zauważyć, że niektóre strony internetowe zajmują dużo czasu, podczas gdy niektóre strony ładują się w mgnieniu oka. Nikt nie lubi strony internetowej, która ładuje się w ślimaczym tempie. Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę e-commerce, a strona ładuje się powoli. Klienci przeniosą się do Twojego konkurenta. Będzie to miało negatywny wpływ na Twój biznes. Musisz więc zadbać o to, aby strona ładowała się szybko podczas jej tworzenia.

Musi być przyjazna dla telefonów komórkowych

Ponad połowa ruchu w internecie pochodzi z telefonów komórkowych w tych dniach. Liczba ta będzie wzrastać w nadchodzącym czasie. Jeśli Twoja strona nie jest dostępna na telefonach komórkowych, stracisz znaczny procent odwiedzających. Tak więc, kompatybilność z telefonami komórkowymi powinna być najwyższym priorytetem na Twojej liście kontrolnej rozwoju sieci.

Kompatybilność z wieloma przeglądarkami

Jest to kolejny krytyczny czynnik, który należy sprawdzić przed opracowaniem strony internetowej. Ludzie z różnych części świata będą wchodzić na stronę, a nie używają tej samej przeglądarki. Różne przeglądarki różnie interpretują kody, więc strona może nie ładować się poprawnie na wszystkich przeglądarkach. Musisz upewnić się, że strona jest kompatybilna ze wszystkimi głównymi przeglądarkami.

Wnioski

Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia strony internetowej. Niektóre z nich są kluczowe i nie powinieneś ich pominąć. Od projektowania do bezpieczeństwa strony i kompatybilności mobilnej; skompilowaliśmy dziesięć istotnych rzeczy na naszej liście kontrolnej rozwoju stron internetowych, o których należy pamiętać. Co więcej, każda strona internetowa jest inna, a Ty musisz skupić się na celu strony i odpowiednio ją zoptymalizować.